Turysta Kulinarny
Kuchnia polska tradycyjna
Co zjeść burger
Co zjeść makaron
Co zjeść sushi
Atuty dania wegańskie
Atuty przysmaki regionalne
Atuty udogodnienia dla dzieci

Restauracje przyjazne zwierzętom

Pupile stanowią ważną i dużą część życia wielu osób. Najczęściej w podróżach i wyjściach swoim właścicielom towarzyszą psy. Część osób niemal nie rozstaje się ze swoimi czworonożnymi przyjaciółmi, inni z kolei zabierają psa na wojaże tylko okazjonalnie - tak czy inaczej, dla tych wszystkich właścicieli psów bardzo ważne jest, gdzie mogą się wybrać na jedzenie zabierając psa ze sobą. Taka operacja nie jest wcale trudna, restauracje przyjazne psom to miejsca, których jest coraz więcej. Właściciele restauracji doskonale rozumieją zamiłowanie swoich gości do zwierząt i chętnie wychodzą naprzeciw miłośnikom psów.
 
Restauracje przyjazne gościom ze zwierzętami od dawna już nie należą do rzadkości, a w większych miastach jest ich całkiem sporo. Nie oznacza to jednak, że w mniejszych miejscowościach takich miejsc brakuje. Często właściciele z psami są mile widziani w restauracjach hotelowych przy hotelach, które przyjmują gości ze zwierzętami. Restauracje, które można odwiedzić z psem, są zarówno wśród przystępnych knajpek, jak i wśród bardziej wykwintnych restauracji.

Ugododnienia w restauracji dla gości z psem

Przede wszystkim miska z wodą - nie ma obaw, czy pies będzie miał gdzie się napić podczas odwiedzin w takiej restauracji. Zwykle stanowisko z wodą jest przygotowane dla odwiedzających czworoogów w okolicy wejścia do restauracji, można także poprosić obsługę o miskę z wodą konkretnie dla swojego pupila. Urządzenie samej sali jadalnej jest takie, aby umożliwić gościom z psem takie zajęcie miejsca przy stoliku, aby pupil nie przeszkadzał im w posiłku, ani obsłudze restauracji w pełnieniu obowiązków.
 
Oczywiście odwiedzając restaurację ze swoim psem nie można zapomnieć o tym, że pies musi się odpowiednio zachowywać. Pupil w żadnym wypadku nie może być agresywny czy uciążliwy dla innych gości i personelu restauracji. Smycz i posłuszeństwo psa to absolutna podstawa, aby móc wybrać się z czworonogiem do restauracji. Taka wizyta ma być przyjemnością dla właściciela zwierzęcia, bezstresową sytuacją dla psa i nie stanowić problemu dla osób postronnych - wówczas jest to bardzo pozytywne wydarzenie i takie przykłady świetnie wspierają ideę obecności psów w przestrzeni publicznej.