Turysta Kulinarny
Kuchnia polska tradycyjna
Co zjeść burger
Co zjeść makaron
Co zjeść sushi
Atuty dania wegańskie
Atuty przysmaki regionalne
Atuty udogodnienia dla dzieci

Restauracje przyjazne rowerzystom

Coraz więcej osób przemierza na rowerach przestrzenie miejskie i nie tylko. Kiedy rowerzystów dopadnie głód, bardzo dobrym wyborem będzie odwiedzenie restauracji z ugododnieniami dla rowerzystów. Stale rośnie liczba punktów gastronomicznych, które dostrzegają tą potrzebę i chcą przyciągnąć gości, którzy do restauracji przyjadą na rowerach. Ogromne znaczenie ma to zwłaszcza w centach miast, gdzie często trudno o możliwość zaparkowania samochodem w bezpośrednim sąsiedztwie restauracji i dobrym wyjściem jest poruszanie się rowerem.

Jakich udogodnień dla rowerzystów można się spodziewać w restauracjach?

Przede wszystkim chodzi tu o parking dla rowerów oraz stojaki rowerowe, gdzie bezpiecznie można przypiąć swój wehikuł i nie martwić się o niego w czasie posiłku w restauracji. Miejsca przyjazne rowerzystom mogą także oferować możliwość korzystania z zestawu naprawczego, który pozwoli na usunięcie drobnych usterek, jeśli coś by się przydarzyło na trasie. Z tego samoego powodu można się tam spodziewać także zestawów pierwszej pomocy. Dodatkowym atutem dla rowerzystów będzie możliwość umycia roweru. Istnieją nawet takie obiekty, które posiadają pełne stacje serwisowe z obsługą, a także sklep rowerowy - zwykle można je znaleźć na trasach popularnych szlaków rowerowych.
 
Turystyka rowerowa rozwija się bardzo prężnie, wraz z tym rozwojem pojawiają się coraz to kolejne udogodnienia dla rowerzystów. Przed odwiedzeniem regionu słynącego z rowerowych szlaków i tras zjazdowych, warto sprawdzić, czy w danym miejscu nie obowiązują dodatkowe zniżki. Żeby zachęcić turystów rowerowych do korzystania z miejscowych usług gastronomicznych i hotelarskich, często oferowane są specjalne zniżki na określonych zasadach. Koniecznie sprawdź, czy jest program zniżkowy dla rowerzystów w miejscu, do którego się wybierasz, i na jakich warunkach obowiązuje.

Gdzie się znajdują restauracje przyjazne rowerzystom?

Takie miejsca są przede wszystkim w centrach miast oraz przy cenionych przez turystów szlakach rowerowych. W ścisłych centrach miast choćby stojak na rowery może być na wagę złota; wiadomo, że rowerzysta wybierze miejsce, w którym będzie miał możliwość bezpiecznego pozostawienia swojego roweru na jakiś czas. Z kolei przy szlakach rowerowych można znaleźć restauracje z całym szeregiem udogodnień dla rowerzystów i specjalnymi zniżkami, często dotyczy to także restauracji hotelowych.