Turysta Kulinarny
Kuchnia polska tradycyjna
Co zjeść burger
Co zjeść makaron
Co zjeść sushi
Atuty dania wegańskie
Atuty przysmaki regionalne
Atuty udogodnienia dla dzieci

Restauracje przyjazne dzieciom

 
Wiele restauracji w miejscowościach turystycznych i dużych miastach deklaruje się jako miejsca przyjazne dzieciom. Takie restauracje posiadają udogodnienia dla dzieci, które znacząco uprzyjemnią rodzinom wizytę w restauracji i rodzinny obiad. Rodzice bardzo chętnie korzystają z tak przystosowanych miejsc i często jest to jedno z ważnych kryteriów przy wyborze miejsca na posiłek dla rodziny z dziećmi. 

Jakich udogodnień można się spodziewać w restauracjach przyjaznych dzieciom?

W ramach przygotowania restauracji tak, by była jak najbardziej komfortowa dla rodzin z dziećmi, gościom proponowane są dodatkowe udogodnienia takie jak: krzesełko do karmienia, specjalne menu dla dzieci, kącik lub sala zabaw dla najmłodszych, przewijak dla niemowląt, pokój dla matki karmiącej z dzieckiem czy własny plac zabaw. Szczegółowych informacji o konkretnych udogodnieniach w danej restauracji można zasięgnąć kontaktując się z wybranym miejscem poprzez formularz w wizytówce restauracji.

Restauracje z menu dla dzieci

Jednym z najważniejszych kryteriów przy wyborze miejsca na rodzinny obiad przez rodziców z dziećmi, jest właśnie odpowiednie menu. Wiadomo, że na ogół dania dla dzieci są mniej przyprawione, bardziej neutralne w smaku, prosto przygotowane i zazwyczaj mocno nawiązujące do kuchni domowej. W menu dla dzieci zwykle można znaleźć łagodne zupy (np. pomidorowa, rosół), dania z drobiu (np. panierowana pierś z kurczaka, kiełbaski drobiowe), dania mączne (np. pierogi, makarony) oraz ziemniaki w różnych postaciach (frytki, łódeczki, ziemniaki duszone).
 
Przystosowanie restauracji do potrzeb rodzin z dziećmi sprawia, że wspólne wyjście na posiłek staje się dużo prostsze i przyjemniejsze. Wybierając restauracje z udogodnieniami dla dzieci rodziny mogą zapewnić sobie większy komfort, a także być spokojne o to, czy dzieci będą miały czym się zająć. Wiadomo, że dzieci szybko się nudzą w czasie oczekiwania na zamówienie w restauracji czy po skończeniu jedzenia, kiedy inni jeszcze nie skończyli posiłku. W restauracjach przystosowanych do najmłodszych gości nuda im nie grozi, a rodzice nie muszą martwić się o to, czy dziecko będzie miało co robić, kiedy znudzi się siedzeniem przy stole.