Turysta Kulinarny
Kuchnia polska tradycyjna
Co zjeść burger
Co zjeść makaron
Co zjeść sushi
Atuty dania wegańskie
Atuty przysmaki regionalne
Atuty udogodnienia dla dzieci

Oblicza turystyki kulinarnej

Dwa oblicza turystyki kulinarnej w Polsce

Turysta kulinarny zwiedzając różne zakątki Polski spotka po drodze cały wachlarz różnorodnych smaków. W czasie wycieczek czeka go przegląd kuchni regionalnych i kosztowanie lokalnych specjałów, a także kulinarna podróż dookoła świata po rozmaitych kuchniach z bliskich i dalekich krajów. Turystyka kulinarna w Polsce ma jednak dwa różne oblicza: można odwiedzać poszczególne miejscowości i regiony właśnie ze względu na znajdującą się tam kuchnię, albo też przebywając w danym miejscu dopiero szukać lokalnych restauracji, które zaspokoją głód nowych smaków.

Odwiedzasz nowe miejsce? Spróbuj lokalnej kuchni!

Podczas pobytu w różnych miejscach w Polsce, warto rozejrzeć się za lokalnymi przysmakami. W każdym miejscu kuchnia regionalna jest inna i charakterystyczna. Odwiedzając różne regiony Polski, oprócz tradycyjnego zwiedzania miejscowych zabytków i korzystania z atrakcji, koniecznie trzeba poznać smaki lokalnej kuchni. Dzięki temu oprócz poszerzenia kulinarnych horyzontów i zyskaniu nowych doznań smakowych, można pełniej i głębiej poczuć klimat i charakter danego regionu. Tak samo jak podziwianie widoków w danym miejscu, istotne jest również spróbowanie lokalnej kuchni.
 
Odwiedzając polskie miasta i wsie można trafić także na prawdziwe restauracyjne perełki, jeśli chodzi o specjały różnych kuchni świata. To także miejsce szczególnie warte uwagi i odwiedzenia. W rozmaitych miejscach w Polsce można zjeść znakomite dania kuchni włoskiej, japońskiej, tureckiej czy meksykańskiej, a także wielu innych. Wybierając się do danego miejsca koniecznie warto sprawdzić, czy w okolicy nie ma restauracji słynącej ze znakomitej kuchni wybranego kraju.

Odwiedź ciekawą restaurację i zwiedź okolice

Inne oblicze turystyki kulinarnej jest takie, że najpierw wybiera się wyjątkową restaurację, którą koniecznie chce się odwiedzić - to właśnie pogoń za smakiem wyznacza destynację kolejnej podróży. Są takie niezwykłe miejsca, które wyróżniają się na kulinarnej mapie Polski swoimi niezwykłymi daniami, fenomenalnymi lokalnymi składnikami, unikalnymi recepturami czy szeroko znanym nowatorskim podejściem do tradycyjnej kuchni i prezentującej znane dania w nowej, fantastycznej odsłonie. Wówczas to smak wyznacza szlak, a podczas planowania wycieczki do danej restauracji warto przyjrzeć się, gdzie jeszcze zjeść po drodze.