Turysta Kulinarny
Kuchnia polska tradycyjna
Co zjeść burger
Co zjeść makaron
Co zjeść sushi
Atuty dania wegańskie
Atuty przysmaki regionalne
Atuty udogodnienia dla dzieci

Na bogato

Na bogato - restauracje wysokiej klasy

Restauracje wysokiej klasy. Wizyta w takim miejscu to dużo więcej, niż sam posiłek. Wystrój, atmosfera, wyjątkowość dań wykończonych sznytem kreatywnego szefa kuchni. Restauracje posiadające własny, niepowtarzalny charakter. Potrawy, których można skosztować tylko w jednym, konkretnym miejscu. Kuchnia na zupełnie innym poziomie, nowe kulinarne horyzonty. Na kulinarnej mapie Polski jest wiele absolutnie wyjątkowych miejsc, które warto wpisać na swoją listę "koniecznie odwiedzić".
 
Jeżeli nie ogranicza Cię cena, Twojej ekspansji przez meandry doznań kulinarnych nie będzie ograniczać także wyobraźnia. Kuchnia molekularna, morskie stworzenia o których jeszcze nie słyszałeś, niesamowite menu degustacyjne będące wyrazem twórczym najlepszych szefów kuchni w kraju, unikalne i trudno dostępne produkty - to i wiele więcej czeka na Ciebie podczas podróży kulinarnych po Polsce. W różnych miastach i miejscowościach znajdują się wyjątkowe i niepowtarzalne restauracje, które stają się celem kulinarnej podróży smakoszy z całego kraju i zagranicy.

Restauracja wysokiej klasy - czego można się spodziewać?

W ekskluzywnych restauracjach można spodziewać się wyższych cen, ale i zdecydowanie bardziej wyszukanego jedzenia. Nawet klasyczne i tradycyjne potrawy w takich miejscach przygotowywane są w nowatorski sposób ze starannie dobranych ingrediencji, a same przepisy wychodzą spod ręki znakomitych szefów kuchni. W dobrych restauracjach na najwyższym poziomie cena idzie w parze z najwyższą jakością składników, wyjątkowymi umiejętnościami kucharzy oraz autorskim podejściem do kuchni. Wiele z nich może się pochwalić także nagrodami i wyróżnieniami.
 
Wizyta w wyjątkowej restauracji warta jest swojej ceny. Niezależnie od tego, czy są to okazjonalne, czy częste wyjścia, zawsze wywierają wrażenie. Nawet, jeśli nie jest się fanem takich miejsc, warto chociaż raz pokusić się o wizytę w niezwykłej restauracji wysokiej klasy, najlepiej takiej z charakterystyczną kuchnią. Odwiedzając nieznane sobie miejsce w Polsce warto sprawdzić, czy w okolicy nie ma właśnie takiej perełki kulinarnego szlaku.