Turysta Kulinarny
Kuchnia polska tradycyjna
Co zjeść burger
Co zjeść makaron
Co zjeść sushi
Atuty dania wegańskie
Atuty przysmaki regionalne
Atuty udogodnienia dla dzieci

Kuchnia amerykańska

Kuchnia amerykańska przede wszystkim kojarzona jest z fast foodem, jedzeniem bardzo kalorycznym oraz bardzo słodkimi deserami. Tymczasem tradycyjne dania z ameryki to dużo więcej niż tylko burgery czy hot dogi - a i te dania przygotowane z wysokiej jakości składników potrafią zawładnąć sercem i podniebieniem niejednego smakosza. Poza tym, kuchnia amerykańska to tak naprawdę niejednolita mieszanka wpływów różnych kuchni świata, a także ogromne zróżnicowanie w zależności od regionu - bogactwo kuchni amerykańskiej jest wielkie.

Kuchnia amerykańska - nie tylko burgery!

Mówiąc o kuchni amerykańskiej, nie sposób jednak pominąć tych najbardziej znanych dań, wręcz symboli kuchni amerykańskiej. Chodzi tu przede wszystkim o znane jak świat długi i szeroki klasyczne burgery z wołowiną, warzywami i sosami, wieloskładnikową pizzę amerykańską na grubym cieście, amerykańskie pancakes czy też czekoladowe ciasto - brownie. Tych dań z pewnością można się spodziewać w każdej restauracji amerykańskiej. Ale to nie wszystko.

Ciekawostki kuchni amerykańskiej

Warto poświęcić nieco uwagi w szczególności daniom z kukurydzą w różnych postaciach oraz potrawom z owoców morza. Istnieją nawet potrawy łączące te dwa nurty, jak np. zupa chowder. Wśród dań kukurydzianych wyróżnia się zwłaszcza gęsta, pikantna zupa z kukurydzą. Dania z owocami morza to m.in. kanapka z homarem czy krewetki z kaszą. Wiele tych potraw jest charakterystycznych dla obecnej w Ameryce kuchni kreolskiej.
 
Bardzo lubiany jest także żółty ser, hojnie dodawany do wielu potraw, jak makaron zapiekany z serem. Ciekawostkami są niewątpliwie takie dania amerykańskie jak ciastka krabowe czy corn-dogi, czyli parówki w cieście kukurydzianym. Wyjątkowe są także słodkości, jak kanapka z masłem orzechowym i piankami cukrowymi, amerykańska szarlotka czy ciasto dyniowe.